49. Butelka „Czasopismo Podróżników”

Decoupage Skomentuj

 

SAM_0098

 

W połowie listopada 2015 Bartek Małłek, prezes fundacji Czas Podróżników, stworzył magazyn Czasopismo Podróżników, którego jestem współredaktorem.

 

Na razie czasopismo ukazuje się w formie internetowej, ale są plany, aby wydawać go również papierowo. Piszemy w nim o miejscach, które warto zwiedzić. Ja najwięcej artykułów piszę oczywiście o Opolszczyźnie, bo „cudze chwalicie…”. Znajdziecie tu również opisy zagranicznych wypraw, trasy rowerowe, recenzje książek i filmów związanych z podróżami. Znajdziecie w nim również kalendarz imprez podróżniczych (spotkania, wystawy, prelekcje, festiwale), które dzieją się na Opolszczyźnie i nie tylko.

Nasze czasopismo otwarte jest na wszelkie sugestie. Jeśli ktoś chce, aby i jego artykuł się ukazał, śmiało niech pisze na adres redakcji: czasopismo@czaspodroznikow.pl

 

SAM_0094

 

I na nasze pierwsze spotkanie redakcyjne przyniosłam butelkę szampana, którego ozdobiłam motywem… a jakże, podróżniczym. Butelka została najpierw pomalowana podkładem- primerem, potem farbą emulsyjną w kolorze écru. A następnie nakleiłam serwetkę z motywem map. Całość kilkukrotnie polakierowałam nietoksycznym, bezbarwnym lakierem. Nie zastosowałam konturówki, bo wzór już był na tyle bogaty, że mógłby przyćmić wszelkie próby zdobień.

 

SAM_0107

SAM_0097

SAM_0096

SAM_0101

W taki oto sposób świętowaliśmy powstanie naszego czasopisma.

 

Więcej możecie przeczytać tutaj:

http://czaspodroznikow.pl/czasopismo_/

 

 

 

Napisz komentarz